Přeskočit na obsah

Navigace

Festivalový shop

Líbil se vám festiválek?
Vyberte si v našem eshopu z upomínkových předmětů!

Veškerý výtěžek jde na konto projektu Život nanečisto.

VIDEO - OUT OF HOME

Banner

Fórum

Navštivte chat s dětmi vrbička, kde si můžete nejen o této akci popovídat s dětmi, Múzami i Múzáky!

Proč to děláme

K dnešnímu dni bylo na konto 134173329/0800 zasláno 49 329 Kč

Děkujeme

Partneři

Za výrazné podpory:


Generální partner:
RWE Transgas

Partneři:


Hlavní mediální partneři:

Nacházíte se:

Kapely

One Night Band Poslech

One Night Band je svěží kytarovka ze západočeského Chebu. V hudbě této pětice lze zaslechnout odkazy toho nejlepšího z britské scény a sami hudebníci se inspirací právě kapelami z ostrovů nijak netají. I přesto ONB vsází především na svébytné a originální písničky a chytlavou melodiku. Z připravované desky už můžete v českých rádiích slyšet pilotní singl Bells In My Head. Znalci domácí scény se dávají slyšet, že ONB má nato rozčeřit stojaté vody české popmusic.

onenightband

Čankišou Poslech

cankisou

Čankišou aneb Hudba jednonohého lidu Čanki. Divoké rytmy, spousta pozitivní energie a přehrsel nezvyklých nástrojů z celého světa. Divoký taneční rej pod pódiem zaručen!

Gipsy.cz Poslech

Gipsy.cz a jejich Romano hip hop - unikátni spojení hip hopu, popu, ethno a funky music!

gipsy.cz

100°C Poslech

cankisou

Když mariánsko-lázeňská skupina 100°C vyhrála před dvěma lety první ročník soutěže Coca-Cola PopStar, v hudebních kruzích se tušilo, že by na klubovou scénu mohla přinést nový život. Stalo se, debutové album Evergreen (2004) splnilo svou úlohu a ruku v ruce s poctivým koncertováním kapelu definitivně etablovalo na tuzemské hudební scéně.

Lenka Dusilová Poslech

Zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Lenka Dusilová bezpochyby patří mezi nejlepší alternativní hudebníky v Česku. Ocenění Zpěvačka roku 2000 i třeba 5. místo v Českém slavíku v roce 2005 jí patří právem. A když Lenka Dusilová přijde na jeviště a zazpívá kupříkladu písničku Vánice, k níž si sama složila hudbu i text, vyzařuje nejen um, ale i charisma a pozitivní energii.

Lenka Dusilova

PSH Poslech

cankisou

Jejím zakládajícím členem je rapper Orion (mj. oceněn Akademií populární hudby za rok 2005). Po sérii demo nahrávek (dodnes kolujících po českém internetu) debutovali v roce 2001 albem Repertoár. Tehdy v sestavě Orion, Vladimir 518 (rapper a významný pražský writer) a DJ Richard. V roce 2003 střídá Richarda DJ Mike Trafik. Vladimir i Orion hostovali na nejrůznějších albech nejznámějších Cz i Sk hip hopových kapel, Orion vydal 2 CD svého sólo projektu Teritorium. Na konci roku 2005 PSH zahájili práci na nové desce, která v červnu 2006 vyšla pod názvem "Rap´n´roll".

4signs Poslech

Kapela 4signs prošla během svého vývoje spoustou změn. Dnešní sound nabízí líbivou a energickou muziku v rytmech dance, funky, pop avšak škatulkování do některého stylu by mohlo být zavádějící, jelikož kapela nabízí mnohem více než vám napoví výše uvedené názvosloví. Jediný výstižný popis je, že vás tato kapela díky své nevyčerpatelné energii zaručeně nenechá v klidu.

4Signs

Temperamento Poslech

Temperamento

Temperamento to vzali z jedné vody načisto, stačilo počkat „uno momento“: Azi prostě nejdřív absolvoval lidovou školu umění na housle, rok se učil na kytaru, osm let hrál v hardcoreové skupině Fourth Face a dva roky v ní zpíval, absolvoval všechny české festivaly a projel celou Evropu. Vystudoval hotelovou školu, vyzkoušel devatero řemesel. A pak založil Temperamento.

Eddie Stoilow Poslech

Historie a myšlenka společného projektu Eddie Stoilow sahá až do roku 2000. Po zásadních změnách se pražští Eddie Stoilow vrací na podia i do médií. Stylově lze kapelu velmi těžko zařadit. Šestičlenná kapela totiž přináší svým fanouškům velmi populární new-pop, který do sebe absorbuje mnoho prvků z různých hudebních směrů a přitom působí značně kompaktně.

Eddie Stoilow

Toneless

Toneless

Mladá pražská kapela Toneless hrající poprock inspirovaný britskou kytarovou scénou se hlásí se svým debutem. Aktivně fungují od podzimu 2004. Jejich singly „Closer To Sun“ a „Shine And Sing“ bodovaly v průběhu roku 2005 v hitparádě Expres Rádia. V roce 2005 získali Toneless cenu pro Objev roku časopisu Filter a nominaci ve stejné kategorii také při udílení cen TV ÓČKO. I přesto, že z původní pětice zůstali dva zakládající členové Filip Gemroth (zpěv, kytara) a Matěj Porteš (piano, keyboard), jsou právě oni tím „centrálním mozkem“ celé kapely.

Post it Poslech

V roce 2006 POST-IT vydali druhé album ´Sektor 10´ pod producentským dohledem Yardy Helešice (ex-Support Lesbiens). Pilotním hit singlem je píseň Závislost, která 5 týdnů za sebou vítězila v hitparádě Óčka. Videoklipy POST-IT se pravidelně objevují na Óčku a v hudebních pořadech Pomeranč a Noc s Andělem. Nový videoklip ´Gigolo´ vyhrál 3 x Superpomeranč hitparádu v v Prosinci 2006. POST-IT za poslední 3 roky odehráli svá vystoupení na všech velkých letních hudebních festivalech, hráli všude po České a Slovenské republice, učastnili se Gambrinus tour, Nokia tour, Rock Cirkus tour, Majáles tour atd...

POST-IT

Peha Poslech

Peha

Slovenská skupina PEHA na své domovské scéně boduje už od roku 1999, kdy se skupina stala slovenským objevem roku. Ve slovenské obdobě našich Andělů - Aurel 2001 získává zpěvačka kapely Katarína Knechtová ocenění za nejlepší ženský pěvecký výkon roku. V roce 2003 se začíná PEHA prosazovat i v Čechách - například písničky „Slnečná balada“ nebo „Naoko spím“. Skupina PEHA na podzim roku 2005 vydává čtvrté, řadové album „Deň medzi nedel´ou a pondelkom“. Z tohoto CD už české publikum důvěrně zná hity „Za tebou“, „Deň medzi nedel´ou a pondelkom“ a především „Spomal´ “. Písničky z nového alba nezůstávají bez ohlasu ani na Slovensku, když kapela PEHA získala začátkem roku 2006 na vyhlášení hudebních cen hned 4 sošky „Aurel 2005“ - za nejlepší ženský pěvecký výkon (Katka Knechtová), nejlepší písničku (Za tebou), nejlepší album a nejlepší kapelu. Začátkem roku 2007 kapela vyjíždí na jarní turné po českých zemích a s sebou jako předskokany bere české Ready Kirken a slovenský Adam Ďurica Band. V době, kdy v českých rádiích zní 4.singl s názvem „Renesancia“ ze 4.CD skupiny PEHA, stojí určitě za to, přijít se podívat na náš festival, kde PEHA v čase pro headlinera festivalu spustí svůj příjemný, kytarový pop s nezaměnitelným hlasem své zpěvačky Kataríny Knechtové.
Za text děkujeme Jardovi Truhlářovi

On Air Poslech

Po téměř dvou letech zkoušení a občasného vystupování v menších pražských klubech se přihlásili do tehdy druhého ročníku soutěže Coca Cola Popstar. K velkému překvapení všech se probojovali až mezi první čtyři finálové kapely. Na jaře roku 2005 nahráli své druhé demo nazvané Outcoming. Písnička Give A Miracle jako jedna z nejhranějších písniček na rádiu RockZone, se objevila i v hitparádě "Andělská dvacítka", kde se udržela několik týdnů, z toho jeden týden dokonce na místě prvním.

On Air

Bengas Poslech

Bengas

Během posledních čtyř roků vystupovali Bengas v mnoha sálech v Praze, v Ćechách, na Moravě i v zahraničí Náš repertoár zahrnuje východniarské častušky, čardáše, písně Rómů Ruska i Maďarska, balkánský folklór, rytmy Arábie a Španělska a s tím dohromady původní repertoár. To všechno hrají a zpívají Bengas a v rómštině. Skupina také spolupracuje s rómským folklórním tanečním souborem PERUM a se světově známými GIPSY KINGS.

No Name Poslech

Vůči slovenské skupině No Name byla česká hudební kritika vždycky silně přezíravá. Na rozdíl od zdejšího publika, které si kapelu “našlo” už před lety, zejména díky neodbytné hitovce Žily. Situace se začíná pomalu měnit až vydáním nového alba Čím to je?!. Důvodem asi není to, že No Name na něm oproti minulosti malinko přitvrdili, ale spíš jde o to, že letošní kolekce jako vždy melodických poprockových písniček působí možná nejdospěleji v celé jejich diskografii. (Text:Antonín Šťastný, Foto Muzikus)>

No Name

Clarinet Factory Poslech

Clarinet Factory

V hudbě posledních let neplatí žádné meze - žánrové, etnické ani psychologické. Proč by také měly? Hudebníci, kteří už v minulosti propojovali lidovou hudbu, jazz, rock nebo folk, posunovali hudbu kupředu - vytvářeli nové zvuky, nové harmonie, rytmy a barvy, aby tak rozšířili zdroje své inspirace a obohatili rejstřík možností používáním nových nebo naopak zapomenutých nástrojů. Vznikla tzv. world music - hudba bez hranic, jejímž mocným proudem byli strženi i mnozí tvůrci a interpreti žánru, který si dosud uchovával jistou výlučnost či odstup - klasické hudby. K těm patří i členové Českého klarinetového kvarteta.
Tři klarinety a basklarinet, v některých skladbách zpestřované Es-klarinetem nebo mozartovským basetovým rohem, to jistě není právě tradiční obsazení komorního souboru. Zvukové variace, které taková sestava nabízí, jsou zvláštní, hladivé i hutné, vláčné i vitální, často překvapivé.
Na festivalu vystoupí společně s Lenkou Dusilovou, takže čekejte hutný hudební zážitek!

 

Produced by X Zone Media s.r.o | Webmaster


Přejít na začátek stránky