Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017

Navigace

Festivalový shop

Líbil se vám festiválek?
Vyberte si v našem eshopu z upomínkových předmětů!

Veškerý výtěžek jde na konto projektu Život nanečisto.

VIDEO - OUT OF HOME

Banner

Fórum

Navštivte chat s dětmi vrbička, kde si můžete nejen o této akci popovídat s dětmi, Múzami i Múzáky!

Proč to děláme

K dnešnímu dni bylo na konto 134173329/0800 zasláno 49 329 Kč

Děkujeme

Partneři

Za výrazné podpory:


Generální partner:
RWE Transgas

Partneři:


Hlavní mediální partneři:

Nacházíte se:

FestivalOUT of HOME 2007

Reakce na festival
Festivalový shop, jehož výtěžek jde plně na Život nanečisto

Proč právě takový festival?

V České republice je nejvíce dětských domovů ze zemí v Evropské unii na počet obyvatel. V současné době v nich žije 6 500 dětí a kolem 5 000 pak přebývá ve výchovných ústavech (nyní DD se školou). Jen dvě procenta z nich jsou skutečnými sirotky. Reálná čísla. Proč lidé odkládají své děti? Proč musejí trávit celé dětství bez zázemí a rodiny? Můžeme hledat odpovědi a můžeme zkusit pomoci. Hudebně sportovní festival OUT of HOME se o to bude snažit...a vy můžete s námi!

Out of Home se těmto dětem bude věnovat. Bude jim zpříjemňovat jejich čas, budeme je motivovat a ukazovat na věci a činy, které mají v životě smysl.

Out of Home má nést dlouhodobě svou myšlenku, budovat tradici této akce, ale hlavně podporovat děti v dětských domovech.

Out of Home chce upozorňovat na problém a chce se podílet na jeho řešení.

Out of Home bude ojedinělým sportovním festivalem s naprosto moderními principy pro děti z dětských domovů. Jeden ze dní v roce, který těmto dětem přinese spoustu emotivních zážitků – čeká je týmové soutěžení, setkání s osobnostmi uměleckého a sportovního světa, exhibice, atrakce a živé koncerty, motivace, vítězství, ale i prohry a příležitost, naučit se s nimi vypořádat.

Out of Home chce oslovit veřejnost. Zapojit ji a zprostředkovat integraci dětí do společnosti. Spojit tyto dva světy a nalézt vzájemné porozumění v řešení zásadního problémů, který se dotýká nás všech.

Pojďte společně s námi pomoci dětem z dětských domovů, aby našly svou cestu a dokázaly se zapojit do života. Každý si zaslouží dostat šanci. Podpořte svou přítomností projekt Život nanečisto.

Těšíme se na vás za náš skvělý tým
Robin Čumpelík - SK Xstream Racing, o.s.
Klára Chábová, o.s. Múzy dětem

ŽIVOT NANEČISTO

Odcházím z dětského domova - co dál?

Projekt Život nanečisto je pilotním projektem v České republice. Jeho cílem je pomoci sociálně handicapované mládeži (z dětských domovů i dalších zařízení náhradní výchovy) orientovat se v běžných životních situacích a úskalích reálného života. Projekt je koncipován tak, aby v co největší míře pomohl záživnou formou mládeži z dětských domovů připravit se aktivně na vstup do samostatného života po skončení ústavní péče.

Pedagogičtí pracovníci DD a mládež z těchto zařízení (ve věku 15 - 18 let) absolvují v rámci Života nanečisto interaktivní víkendové workshopy, v nichž je špičkoví umělci ve spolupráci se zkušenými lektory, psychology a odborníky na zátěžové hry (neformální vzdělávání) prakticky seznámí s rizikovými situacemi, které je čekají po vstupu do reálného života. Každému z těchto víkendů předchází komunikace s pedagogickými pracovníky DD a důkladná příprava lektorů na každou osobnost dítěte.

Workshopy budou zaměřeny na integraci ve všech oblastech společenského života - hledání práce, bydlení, zvyšování kvalifikace, pracovní smlouvy, nezaměstnanost, investice finančních prostředků, zadlužování, nástrahy v podobě drogových dealerů a podvodníků, apod. Zapojené děti by měly během seminářů pochopit, že na sobě musí pracovat a nevzdávat se po prvním neúspěchu. Následuje celoroční práce s dětmi, které ŽN projdou, která je opět zakončena workshopem.

www.zivotnanecisto.cz

 

Produced by X Zone Media s.r.o | Webmaster


Přejít na začátek stránky