Přeskočit na obsah

Navigace

Festivalový shop

Líbil se vám festiválek?
Vyberte si v našem eshopu z upomínkových předmětů!

Veškerý výtěžek jde na konto projektu Život nanečisto.

VIDEO - OUT OF HOME

Banner

Fórum

Navštivte chat s dětmi vrbička, kde si můžete nejen o této akci popovídat s dětmi, Múzami i Múzáky!

Proč to děláme

K dnešnímu dni bylo na konto 134173329/0800 zasláno 49 329 Kč

Děkujeme

Partneři

Za výrazné podpory:


Generální partner:
RWE Transgas

Partneři:


Hlavní mediální partneři:

Nacházíte se:

FestivalOUT of HOME 2007

Reakce na festival
Festivalový shop, jehož výtěžek jde plně na Život nanečisto

Proč právě takový festival?

V České republice je nejvíce dětských domovů ze zemí v Evropské unii na počet obyvatel. V současné době v nich žije 6 500 dětí a kolem 5 000 pak přebývá ve výchovných ústavech (nyní DD se školou). Jen dvě procenta z nich jsou skutečnými sirotky. Reálná čísla. Proč lidé odkládají své děti? Proč musejí trávit celé dětství bez zázemí a rodiny? Můžeme hledat odpovědi a můžeme zkusit pomoci. Hudebně sportovní festival OUT of HOME se o to bude snažit...a vy můžete s námi!

Out of Home se těmto dětem bude věnovat. Bude jim zpříjemňovat jejich čas, budeme je motivovat a ukazovat na věci a činy, které mají v životě smysl.

Out of Home má nést dlouhodobě svou myšlenku, budovat tradici této akce, ale hlavně podporovat děti v dětských domovech.

Out of Home chce upozorňovat na problém a chce se podílet na jeho řešení.

Out of Home bude ojedinělým sportovním festivalem s naprosto moderními principy pro děti z dětských domovů. Jeden ze dní v roce, který těmto dětem přinese spoustu emotivních zážitků – čeká je týmové soutěžení, setkání s osobnostmi uměleckého a sportovního světa, exhibice, atrakce a živé koncerty, motivace, vítězství, ale i prohry a příležitost, naučit se s nimi vypořádat.

Out of Home chce oslovit veřejnost. Zapojit ji a zprostředkovat integraci dětí do společnosti. Spojit tyto dva světy a nalézt vzájemné porozumění v řešení zásadního problémů, který se dotýká nás všech.

Pojďte společně s námi pomoci dětem z dětských domovů, aby našly svou cestu a dokázaly se zapojit do života. Každý si zaslouží dostat šanci. Podpořte svou přítomností projekt Život nanečisto.

Těšíme se na vás za náš skvělý tým
Robin Čumpelík - SK Xstream Racing, o.s.
Klára Chábová, o.s. Múzy dětem

ŽIVOT NANEČISTO

Odcházím z dětského domova - co dál?

Projekt Život nanečisto je pilotním projektem v České republice. Jeho cílem je pomoci sociálně handicapované mládeži (z dětských domovů i dalších zařízení náhradní výchovy) orientovat se v běžných životních situacích a úskalích reálného života. Projekt je koncipován tak, aby v co největší míře pomohl záživnou formou mládeži z dětských domovů připravit se aktivně na vstup do samostatného života po skončení ústavní péče.

Pedagogičtí pracovníci DD a mládež z těchto zařízení (ve věku 15 - 18 let) absolvují v rámci Života nanečisto interaktivní víkendové workshopy, v nichž je špičkoví umělci ve spolupráci se zkušenými lektory, psychology a odborníky na zátěžové hry (neformální vzdělávání) prakticky seznámí s rizikovými situacemi, které je čekají po vstupu do reálného života. Každému z těchto víkendů předchází komunikace s pedagogickými pracovníky DD a důkladná příprava lektorů na každou osobnost dítěte.

Workshopy budou zaměřeny na integraci ve všech oblastech společenského života - hledání práce, bydlení, zvyšování kvalifikace, pracovní smlouvy, nezaměstnanost, investice finančních prostředků, zadlužování, nástrahy v podobě drogových dealerů a podvodníků, apod. Zapojené děti by měly během seminářů pochopit, že na sobě musí pracovat a nevzdávat se po prvním neúspěchu. Následuje celoroční práce s dětmi, které ŽN projdou, která je opět zakončena workshopem.

www.zivotnanecisto.cz

 

Produced by X Zone Media s.r.o | Webmaster


Přejít na začátek stránky